Logotyp för Halmstads teater
Undermeny Historik Konst Nyhetsbrev

Kontakta oss

Logga Destination Halmstad

Biljett-frågor

För biljettköp eller vid frågor om din biljett. Vänligen kontakta Halmstad Tourist Centerlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Telefon:035-12 02 00
E-post:info@tourist.halmstad.se
Besöksadress: Köpmansgatan 20

 

Halmstads Teater

För frågor om allt förutom biljetter.
Telefon:035-13 73 90 (växel)

E-post
konferens@halmstadsteater.se För att boka teatern för din konferens
evenemang@halmstadsteater.se För att boka teatern för ett evenemang

 

Adresser

Besöksadress
Evenemang:
Fredsgatan 5, 302 46 Halmstad
Konferens: Kungsgatan 25B, 302 46 Halmstad
Kontor: Kungsgatan 25A, 302 46 Halmstad

Postadress: Box 47, 301 02  Halmstad
Leveransadress: Kungsgatan 25B, 302 46 Halmstad

 

Personal

Henrik Drakenberg



Henrik Drakenberg - Chef Halmstads Teater
Telefon: 035-13 73 90 (växel)
E-post: henrik.drakenberg@halmstad.se


 

   

Jan Nilsson


Jan Nilsson - Scenmästare
Telefon: 035-13 73 90 (växel)
E-post: jan.b.nilsson@halmstad.se




 

Mikael Sällström


Mikael Sällström - Scenarbetare
Telefon: 035-13 73 90 (växel)
E-post: mikael.sallstrom@halmstad.se

 

 


Samir Katadzic


Samir Katadzic - Vaktmästare
Telefon: 035-13 73 90 (växel)
E-post: samir.katadzic@halmstad.se




 

Åsa Nilsson


Åsa Nilsson - Bokningskoordinator konferens
Telefon: 035-13 73 90 (växel)
E-post:
 asa.nilsson@halmstad.se





Carina Nilsson


Carina Nilsson - Bokningskoordinator evenemang
Telefon: 035-13 73 90 (växel)
E-post:
 carina.g.nilsson@halmstad.se





Patrik Sköld


Patrik Sköld - Ansvarig servering och koordinator
Telefon: 035-13 73 90 (växel)
E-post: patrik.skold@halmstad.se





Eva Nilsson


Eva Nilsson - Koordinator
Telefon: 035-13 73 90 (växel)
E-post: eva.nilsson2@halmstad.se